Počelo je! Okrenuta je nova stranica istorije u pančevačkom sportu. Fudbalski klub Železničar odigrao je danas prvu utakmicu u Prvoj ligi Srbije. Tako je pančevačka “Stara dama” zakoračila u fudbalski krem naše zemje… U profesionalne vode…

Već u prvoj rundi, momci koje predvodi trener Marko Perović imali su vraški težak posao…

Gostovali su na čuvenom stadionu “Čika Dača” u Kragujevcu, gde su odmerili snage sa domaćinom, jednim od glavnih favorita za plasman u Superligu. Nije Želja na ovo istorijsko gostovanje otišao sa belom zastavom. Naprotiv. Čak je i poveo, ali favorit je opravdao svoju ulogu : Radnički 1923 – Železničar 3:1 (1:1).

Hrabro je “dizelka” zaigrala od početka, a već u prvom minutu idealnu priliku propustio je Mitar Radivojević. Nastavio je Železničar da napada, a agresivnost se isplatila u 34. minutu, kada je Miloš Savanović doveo naš tim u vođstvo – 0:1.

Da je Želja uspeo da izdrži do poluvremena, ova utakmica svakako bi imala drugačiji tok, ali u samom finišu prvog dela meča, domaćini su iskoristili trenutak nepažnje, izjednačili su, pa su sa ogromnom psihološkom prednošću ušli u drugo poluvreme.

Radnički je u nastavku susreta bio tim koji dominira, a znalalčki je iskoristio dve greške pančevačkog tima, pa je zasluženo stigao do prvih bodova.

Bez obzira na poraz, gostovanje Železničara na stadionu “Čika Dača” ostaće trajno upamćeno. Stekli smo nove sportske prijatelje, a iz Kragujevca se vraćamo bogatiji za jedno veliko iskustvo.